3 x proč nyní je nejvhodnější doba k nákupu investiční nemovitosti ve Velké Británii

Důležité

3 x proč nyní je nejvhodnější doba k nákupu investiční nemovitosti ve Velké Británii

  • Vilem Jungmann
  • 10. 06. 2022

Jednou z největších novinek posledního roku (samozřejmě kromě jisté pandemie) je neustálý úspěch britského trhu s nemovitostmi a velký počet kupujících, kteří se ucházejí o své nové bydlení.

Trh s nájemními byty byl však v této souvislosti často opomíjen, ve skutečnosti je však na něm mnoho pozitivního. Zde je několik důvodů, proč je skvělá doba zabývat se koupí nemovitosti k pronájmu ve Velké Británii.

A vězte, že takové nemovitosti nejsou vůbec drahé, jak by jste si mohli mylně myslet. A nabízí vynikající zhodnocení vašeho kapitálu ode dne jedna, nárůst tržní hodnoty nemovitosti a skvělé daňové výhody.

Hodnota britského soukromého nájemního sektoru (PRS) nadále roste

Nedávné údaje banky Shawbrook ukázaly, že hodnota soukromého nájemního sektoru v Anglii, Walesu a Skotsku se za posledních 12 měsíců zvýšila na závratných 1,4 bilionu liber. Shawbrook ve svých údajích zjistila, že hodnota průměrných nemovitostí určených k pronájmu vzrostla za rok do prosince 2020 o 5,6 % a přibližně 42 % dotázaných pronajímatelů zaznamenalo nárůst poptávky ze strany nájemců, což dokazuje, že v celé zemi existuje zdravý zájem o pronájem nemovitostí. Průzkum společnosti Shawbrook rovněž odhalil regiony s nejlepšími výnosy, přičemž na špici se umístily regiony Severozápad (5,5 %) a Yorkshire (5,4 %).

Průměrné nájemné ve Velké Británii již dva měsíce po sobě překročilo hranici 1 000 liber za metr čtvereční.

V červenci údaje společnosti HomeLet odhalily, že průměrné nájemné ve Velké Británii činilo v červnu 1 007 liber za kalendářní měsíc (pcm), což je nejvyšší hodnota, která kdy byla zaznamenána. Pokud by si někdo myslel, že se jednalo o ojedinělou situaci, společnost HomeLet poté zaznamenala průměrné nájemné ve výši 1 029 GBP v celé Velké Británii, což představuje nárůst o 2,2 % oproti předchozímu měsíci a druhý měsíc v řadě, kdy překročilo hranici 1 000 GBP pcm. To jasně dokládá silnou poptávku po nájemních nemovitostech ve Spojeném království a chronický nedostatek bytů v soukromém nájemním sektoru, který byl přítomen již dlouho před pandemií. Ukázal také odvážný návrat londýnského nájemního trhu, který po roce poklesu zaznamenal v červenci nárůst o 2,1 %.

Poptávka po nájemnících je oficiálně nejvyšší v historii

Vysoké poptávky ze strany nájemníků jsme již zmínili, ale existuje nedávná studie, která tuto skutečnost skutečně potvrzuje. Z údajů, které zveřejnila společnost ARLA Propertymark, vyplývá, že průměrný počet nových potenciálních nájemníků, kteří se zaregistrovali na jednu pobočku, vzrostl z 88 v červnu na 102 v červenci, což je nejvyšší číslo, jaké kdy bylo v této zprávě zaznamenáno. Největší poptávku ze strany nájemců zaznamenal region Severozápad, kde se na jednu pobočku zaregistrovalo v průměru 166 nových nájemců. Následoval region South West (160 nových nájemců na pobočku) a West Midlands (159 nových nájemců na pobočku). Co se týče zásob, nejvyšší počet nemovitostí ve studii ARLA zaznamenalo Skotsko, kde agenti registrovali v průměru 259 nemovitostí na pobočku. Na opačném konci žebříčku byl největší nedostatek nabídky v Londýně, kde na jednu pobočku připadalo pouze 134 spravovaných nemovitostí.

Je zřejmé, že v současné době je na britském trhu soukromých pronájmů mnoho pozitivního, neboť je zde velká aktivita a rekordní údaje. Je to také skvělá doba pro rozšíření portfolia, takže pokud se to chystáte udělat, neváhejte se s námi spojit a já Vám rád poskytnu investiční poradenství šité na míru.