Proč byste měli investovat do nemovitostí v (severním!) Manchesteru

Proč byste měli investovat do nemovitostí v (severním!) Manchesteru

  • Vilem Jungmann
  • 13. 06. 2022

Není žádným tajemstvím, že Manchester se v posledních letech velmi rozrostl a nemovitosti v Manchesteru se staly jedněmi z nejoblíbenějších pro investory z celého světa. A v tomto článku vás chci naučit něco více o Manchesteru, obzvláště pak severním.

Nyní, když se trh v centru Manchesteru etabloval, se pozornost obrací k oblastem v okolí centra, přičemž severní Manchester je v současnosti středem zájmu zkušených investorů. The Northern Gateway (označovaný také jako Victoria North) je projekt konsorcia Far East Consortium a městské rady Manchesteru v hodnotě 4 miliard liber, který přetvoří oblast o rozloze 155 hektarů zahrnující NOMA, Northern Quarter a Victoria Station v centru města a obce, které se rozkládají podél řeky Irk, včetně Collyhurstu, Miles Plattingu, Cheetham Hillu a Monsallu. Projekt chce přinést nové atraktivní obytné oblasti, lepší zdravotní péči, lepší dopravní spojení a lepší veřejné prostory.

Northern Gateway již nyní disponuje velkým potenciálem pro investory do nemovitostí - jedná se o dobře propojenou oblast, která má centrum Manchesteru přímo na dosah ruky, ale i přes blízkost města je oblast stále obklopena spoustou zeleně s Queens Parkem, Boggart Hole Clough a Irk Valley v těsné blízkosti. Oblastí také dobře jezdí městská hromadná doprava, protože tudy jezdí rychlodráha Metrolink, která zajišťuje přímé spojení s Oldhamem, Rochdalem a Manchesterem. V blízkosti se nachází také nádraží Victoria Station, odkud se cestující dostanou do různých destinací včetně Liverpoolu, Leedsu a Newcastlu. Ceny domů v této oblasti se za posledních 5 let zvýšily o 21,26 % (!!!), ale průměrná cena domů je stále přibližně o 35 % (!!!) nižší než průměrná cena nemovitostí v centru města, což znamená, že v příštích letech je zde velký prostor pro růst, což činí investice do nemovitostí v severním Manchesteru neuvěřitelně lukrativní.

Co tedy můžeme od Northern Gateway v příštích letech očekávat? Hlavním cílem projektu bude v příštích dvou desetiletích postavit přibližně 15 000 nových domů v sedmi čtvrtích - New Cross, New Town, Red Bank, Vauxhall Gardens, Eggington Street a Smedley Dip, South Collyhurst a Collyhurst Village. V plánu je také Riverside Park, který povede podél koridoru Irk Valley, což bude zelený a příjemný prostor pro lidi, a také nový park, který propojí Collyhurst Village s River Parkem. V oblasti se plánují také nové školy a zdravotnická zařízení a ve Vauxhall Gardens vznikne nový dopravní uzel.

Manchester je snad možná nejlepším místem v UK k investování do nemovitostí. Nemá totiž chybu, obrovský potenciál a (zatím!) zdravé ceny. 

Tak nečekejte! Trh s nemovitostmi nemůžete nijak časovat! A pokud se o to snažíte, máte špatnou strategii. Poradím a doporučím, zavolejte!